> Blog

Witamy na blogu firmy BIG-STAL

panele ogrodzeniowe

Chęć zabezpieczenie własnego mienia stanowi jedną z najbardziej podstawowych i naturalnych potrzeb, a odgrodzenie zakupionej działki, zarówno firmowej, jak i prywatnej, często okazuje się niezbędne. Na rynku dostępne są różne typy ogrodzeń, przy czym większość z nich z powodzeniem spełnia swoją funkcję. Jednak za najlepsze uznaje się te wykonane z paneli ogrodzeniowych stanowiących niezwykle trwałe i stosunkowo tanie rozwiązanie. Warto dodać, że nasza firma od lat zajmuje się ich produkcją, dostarczając klientom towar najwyższej klasy. W naszej ofercie można znaleźć panele 2D i 3D występujące w różnych wersjach kolorystycznych. Czym charakteryzują się te drugie? Odpowiedź na wspomniane pytanie można znaleźć w dalszej części wpisu.

montaż ogrodzenia

Odgrodzenie danego terenu od sąsiadujących z nim działek w wielu sytuacjach okazuje się niezbędne. Przede wszystkim przeważają względy praktyczne takie jak ochrona własnego mienia czy konieczność zabezpieczenia działki przed wejściem na nią nieupoważnionych osób.

ogrodzenie z siatki

Na montaż siatki ogrodzeniowej decydują się zarówno przedsiębiorcy pragnący odgrodzić teren należący do firmy, jak i osoby prywatne. Wskazane rozwiązanie doskonale sprawdza się w wielu odmiennych sytuacjach. Jest przy tym stosunkowo tanie, niezwykle praktyczne i uniwersalne.

montowanie siatki

Ogrodzenia wykonane z siatki ogrodzeniowej to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które ma wiele zalet. Wśród największych wymienić można przede wszystkim niską cenę oraz łatwy montaż, który może być wykonany samodzielnie. Można przeprowadzić go bez dodatkowych akcesoriów, jednak prace przebiegają zdecydowanie szybciej, jeżeli zostaną wykorzystane elementy ułatwiające montaż. Na jakie akcesoria warto postawić?

siatka leśna montaż

Siatka leśna jest produktem, który można wykorzystać do zagrodzenia różnego rodzaju terenów. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie występują duże przestrzenie. Mogą to być działki ogrodowe, place budowy i wiele innych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów takiej siatki. Najpopularniejszymi są te powlekane oraz ocynkowane. Montaż w każdym przypadku przebiega jednak tak samo. Przedstawiamy krótki poradnik krok po kroku.

panele

Ogrodzenie panelowe nie każdemu musi przypaść do gustu, ale mimo tego trudno mu odmówić licznych zalet. Jest ono bardzo chętnie stawiane i to zarówno w miastach, jak i w strefie podmiejskiej. Pod wieloma względami panele ogrodzeniowe są dużo lepszą opcją niż inne, tańsze rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem płotu dla swojej posesji, poniżej dowiesz się, czego możesz oczekiwać od konstrukcji z paneli.

montaż paneli

Właściwy montaż paneli ogrodzeniowych zapewnia nie tylko ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim trwałość całej konstrukcji. Tak naprawdę, aby cieszyć się solidnym płotem z paneli, wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami ich instalacji. Mimo że prace tego typu zleca się najczęściej fachowcom, warto wiedzieć, jak przebiega proces stawiania ogrodzenia.

Mimo swojej nazwy, która mogłaby wskazywać na główne zastosowanie siatki leśnej właśnie w lasach, może ona być wykorzystywana w wielu miejscach. Może służyć jako ochrona przed wtargnięciem na zabezpieczony teren intruzów, w tym także zwierząt. Jest ciągle jedynym z popularniejszych materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia. Czym charakteryzuje się siatka leśna? Sprawdź.

Chcąc ogrodzić swoją posesję, na pewno zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla ciebie odpowiedniejsze – panele czy siatka. Oba ogrodzenia mają swoje zalety i szerokie zastosowania. Warto więc rozważyć każdą z opcji. Poniżej przedstawiamy, czym charakteryzuje się płot wykonany z siatki ogrodzeniowej, a czym wyróżnia się ten wykonany z paneli.

slupek

Słupki ogrodzeniowe to podpora konstrukcji każdego płotu. Są one równie ważne jak siatki czy też panele, dla których stanowią element nośny. Na rynku dostępna jest cała gama słupków, które mogą być stosowane do wielu rodzajów ogrodzeń. Można je podzielić ze względu na to, z czego zostały wykonane oraz z uwagi na miejsce, gdzie powinny być montowane.